سرویس کسب و کار
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در شرایط تحریم حوزه ارتباطات از رونق خوبی برخوردار است گفت: امروز بسته‌ای 14بندی به تصویب رسید که بخشی از آن به موضوع فضایی و فناوری اطلاعات در زمینه تسهیل کسب و کارهای نوپا مربوط بود.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در جمع نخبگان استان کرمان با اشاره به اينکه با دسترسي آزاد به اطلاعات کارها آسان‌تر و بهتر انجام مي پذيرد، گفت: امروز عصر تحول و اقتصاد ديجيتال است و اگر زمينه رشد اين نوع اقتصاد را فراهم آوريم بسياري از مشکلات را حل خواهيم کرد.
۱۳۹۷/۴/۳ - ۲۰ : ۴
رئیس دانشکده مخابرات خبرداد: آموزش رایگان ICT به افراد جویای کار
رئیس دانشکده مخابرات با اشاره به الزام وزیر ارتباطات در فراهم کردن زیرساخت های آموزشی ایجاد 90 هزار شغل مرتبط با ICT گفت: هدف از این طرح رایگان، مهارت آموزی به افراد جویای کار است.
۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۱ : ۴۴
مایکروسافت می‌خواهد یک لپ‌تاپ مقرون به‌صرفه از سری سرفیس را در نیمه دوم سال جاری 2018 عرضه کند.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۵ : ۱۴
با قرار گرفتن کالاهاي ‌فاوا در بخش کالاهاي لوکس، ارائه ارز دولتي به فعالان اين بازار در حالي متوقف مي‌شود که واردکنندگان نه تنها نمي‌توانند با استفاده از ارز آزاد يا اعتبار مدتي کالا وارد کنند، بلکه گمرگ نيز تنها ثبت سفارش و ترخيص کالا با شرايط بانکي را مي‌پذيرد و کالاهايي که پيش‌تر وارد شده‌اند نيز، پشت سد گمرک ماندند.
۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۱۰ : ۱۱
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: از 200 هزار شغل در فضاي مجازي، 35 هزار شغل مربوط به تلگرام است .
۱۳۹۷/۳/۱۰ - ۹ : ۴۴
اخذ شناسه و ثبت نمايندگي براي واردات تبلت‌هاي داراي سيم‌کارت اجباري شد.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۱ : ۳۸
وزير ارتباطات از مصوبه دولت براي پايان دادن به انحصار شرکتهاي ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونيکي بانکي (PSP) ظرف مدت ? ماه آينده و ايجاد فضاي رقابتي فين تک‌ها خبر داد.
۱۳۹۷/۳/۳ - ۲۱ : ۳۶
وزير ارتباطات و‌فناوري اطلاعات ازآماده شدن طرح حمايت از کسب و کارهاي نوپا در لايه کارشناسي خبر داد و‌گفت: اين طرح که به منظور رفع مشکلات و تاخيرهاي کسب و کارهاي نوپا تنظيم شده است به زودي به منظور تصويب با قيد فوريت در دولت مطرح مي شود.
۱۳۹۷/۲/۲۱ - ۱۵ : ۵۱
در حاليکه بازار رايانه و تبلت به واسطه نوسانات اخير ارزي در رکود به سر مي‌برد و مشتريان منتظر کاهش قيمت هستند، رئيس اتحاديه فناوران رايانه مي‌گويد قيمت‌گذاري محصولات در اين بازار با دلار ???? توماني انجام و پيش‌بيني مي‌شود با توجه به توقف محصولات در گمرکات کشور در پي عطف به ماسبق شدن قانون تک‌نرخي ارز براي کالاهايي که در گذشته از طريق صرافي هزينه آن‌ها پرداخت شده، قيمت‌ها افزايش يابد.
۱۳۹۷/۲/۱۴ - ۱۸ : ۹
برداشت غيرمجاز از حساب بانکي شهروندان يکي از مهمترين جرائم فضاي سايبر به شمار مي‌رود و به گفته کارشناسان، متاسفانه وقوع اين جرم بيشتر به‌علت عدم رعايت موارد ساده ايمني از سوي کاربران و شهروندان است که توصيه‌هاي پليس فتا را جدي نمي‌گيرند.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۱ : ۹
برنامه امشب «پايش» به بررسي پيام‌ رسان‌هاي داخلي و بومي با اجراي مرتضي حيدري خواهد پرداخت.
۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۱۴ : ۵۸
در حالی که داستان حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از مارکت‌های اندرویدی و iOS خبر جدیدی نیست، ظاهرا این بار نوبت پیام‌رسان‌ها شده که از فروشگاه‌های آنلاین اپل حذف شوند.
۱۳۹۷/۱/۲۰ - ۱۴ : ۳۲
رييس دانشکده پست و مخابرات با اشاره به اينکه در جهان جديد ايجاد کار نياز به انطباق مستمر مهارت ها دارد، گفت: مطابق الگوي سازمان توسعه اقتصادي ملل متحد در حوزه ICT که هم اکنون در استان هاي کمتر برخوردار در حال پياده سازي است، ابتدا نيروي ماهر وارد بازار کار شده و به دنبال آن، بازار کار جديد خلق مي‌شود.
۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۲۱ : ۲
وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات با هدف شناسايي افراد حقوقي حايز صلاحيت براي ايجاد و تثبيت اشتغال روستايي، فراخواني از سوي دبيرخانه کميته اشتغال روستايي اين وزارتخانه منتشر کرد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۲۰ : ۵۹
معاون امور مشتريان شرکت مخابرات ايران گفت: تصميم داريم فروشگاه‌هاي برند ايجاد کنيم تا استانداردهاي ارائه خدمات را به نحو مطلوب سراسري کنيم که هر ميز پاسخگو به مشتري، داراي کاتالوگ سرويس و امکان حل مسئله و مشکل مشتري را داشته باشد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۲ : ۲
معاون علمي و فناوري رييس جمهوري با اشاره به اينکه حدود 12 درصد فعالان اين حوزه را زنان تشکيل مي دهند،افزود : اين حوزه نظام کسب و کارجديدي است که زنان مي توانند زيست بوم خود را در اين فضا ايجاد کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۱۷ : ۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي