سرویس وبگشت
برخي از مناسبت­‌ها و رويدادهاي مهم که در جهان موجب منتشر شدن اخبار زيادي از آن در سايتها مي­‌شود، سوژه­‌اي جهت سوء استفاده کلاهبرداران اينترنتي و سارقان اطلاعات است؛ آن‌ها با ترفندهاي بسياري برروي وقايع و مناسبت­‌هايي که رخ مي‌­دهد، برنامه‌ريزي کرده و نسبت به به‌دام انداختن کاربران جهت سرقت اطلاعات و کلاهبرداري اقدام مي­‌کنند.
در نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان رونمایی شد کشف جالب یک شرکت دانش‌بنیان درباره قرآن
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان برق، الکترونیک و فناوری اطلاعات از کشف جالب خود درباره قرآن مجید رونمایی کرد.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۲۰ : ۲
دومین دوره جایزه ملی تحول دیجیتالی با هدف ارزیابی، ارائه بازخورد و در نهایت معرفی سازمان ‌ های پیشرو در تحول دیجیتالی در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۱۹ : ۳۴
بیل گیتس، مدیرعامل مایکروسافت، 64میلیون سهم از سهام خود در مایکروسافت را وقف کرد.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۸ : ۳۱
برايان کرزينيچ حمايت خود را از دونالد ترامپ رئيس‌جمهور آمريکا به علت رويدادهاي نژادپرستانه در اين کشور متوقف کرد.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۸ : ۲۷
يک عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس وزير پيشنهادي ارتباطات و فناوري اطلاعات را فردي متخصص و توانمند خواند و گفت که تخريب‌هاي مطرح شده نسبت به آذري جهرمي بخصوص در فضاي مجازي ناشي از ترس عده‌اي براي قطع شدن منافع‌شان است.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱ : ۴
به دنبال افشاي برخي قسمت ها و فيلمنامه اي سريال بازي تاج و تخت در اينترنت تلاش براي شناسايي عوامل اين کار آغاز شده و به دستگيري چهار نفر در هند منجر شده است.
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۱۵ : ۶
وزارت دادگستري آمريکا خواستار دسترسي به اطلاعات 1.3 ميليون نفري است که از يک سايت سازماندهي تظاهرات و اعتراض به دونالد ترامپ رئيس جمهور ايالات متحده بازديد کرده‌اند.
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۱۴ : ۵۳
بيل بر، فردي که مبدع نظام فعلي رمزگذاري و استفاده از کلمات عبور براي دسترسي به اطلاعات گوناگون در سايت‌هاست، از برخي استانداردهاي سخت وضع شده در اين زمينه ابراز تاسف کرد.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۲۲ : ۱۷
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با تاکيد بر اين‌که «روحاني پشت تک تک وزراي پيشنهادي ايستاده است» گفت: اين‌که رئيس‌جمهوري با برخي از وزراي پيشنهادي موافق نيستند، صحت ندارد.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۰ : ۱۷
اقبال روزافزون مردم به استفاده از نرم افزارهاي حمل و نقل درون شهري گرچه رضايت عمومي و افزايش رفاه را به همراه داشته اما 40درصد درآمدهاي تاکسيراني سنتي را کاهش داده است.
۱۳۹۶/۵/۷ - ۱۲ : ۶
خدمات يکپارچه سازمان تامين اجتماعي بر بستر پلتفرم دولت همراه با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در غرفه سازمان تامين اجتماعي در بيست و سومين نمايشگاه بين‌المللي الکامپ رونمايي شد.
۱۳۹۶/۵/۲ - ۱۵ : ۴۳
با پيش بيني عضو هيات مديره پست بانک از عملياتي شدن سامانه IFS از آذرماه سال جاري بنابراين بايد انتظار داشت که دانشجويان خارج از کشور و همينطور علاقمندان خريد از سايت هايي چون آمازون و ebay بتوانند اقدام به انتقال وجه و تکميل خريد خود کنند.
۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۰ : ۲۲
سخنگوي ناجا با اعلام قانوني بودن سند خودروي صادره از طرف پليس، اعلام کرد نيازي به حضور در دفترخانه ثبت اسناد جهت نقل و انتقال خودرو نيست.
۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۱۴ : ۱
مردم ایران با 50 درصد جمعیت عصبانی و عراق با 49 درصد و سودان جنوبی با 47 درصد عصبانی ترین کشورهای دنیا معرفی شده اند. در این گزارش یونان نیز با 67 درصد پراسترس ترین کشور دنیا معرفی شده است.
۱۳۹۶/۴/۱۳ - ۱۴ : ۴۲
مدتی است یک سایت اینترنتی به نشانی insecam.org تصاویر زنده دوربین های مداربسته از سراسر جهان را به دلیل بی توجهی به تنظیمات امنیتی نرم افزارها و سخت افزارهای مختلف رایانه‌ای دوربین های نصب شده در معرض دید همگان قرار داده است.
۱۳۹۶/۴/۱۲ - ۱۳ : ۲۸
ارتباطات و فناوري اطلاعات در بخش سلامت هم کارايي‌اش را نشان داده و در سال‌هاي اخير، ايجاد پرونده الکترونيکي سلامت، رديابي کالاهاي سلامت‌محور و جايگزيني دفترچه‌هاي بيمه با کد ملي در راستاي تحقق سرويس استحقاق بيمه درمان از مزاياي اين سطح از فناوري با شکل‌گيري دولت الکترونيکي در ايران هستند.
۱۳۹۶/۴/۹ - ۱۵ : ۲۰
آرشيو خبر ها

نظرسنجي