سرویس وبگشت
رئیس سازمان فضایی ایران عنوان کرد ایران یکی از 9کشور برتر دنیا در ساخت ماهواره
رئیس سازمان فضایی گفت: ایران در کنار امریکا، روسیه، اروپا و کانادا جز 9کشور برتر دنیا در ساخت ماهواره است.
شکاف ديجيتالي عوامل متعددي از جمله عدم توازن جوامع در استفاده از فناوري‌هاي نو، فقدان منابع مالي لازم، عدم آگاهي مردم از نحوه استفاده فناوري‌هاي نو و مشکلات ايجاد شبکه دسترسي در مناطق محروم و روستايي دارد. با فرهنگ‌سازي ورود اينترنت به خانوارها و ايجاد زيرساخت‌هاي مناسب در مناطق کمتر توسعه‌يافته بايد در راستاي کاهش شکاف ديجيتال گام برداشت.
۱۳۹۶/۶/۵ - ۲۰ : ۵۱
وزير ارتباطات گفت: مساله حذف اپلکيشنهاي ايراني در اپل توسط دکتر ظريف و وزارت امور خارجه در حال پيگيري است و اين مساله حل خواهد شد.
۱۳۹۶/۶/۵ - ۲۰ : ۴۹
از پاییز امسال تنها کودکان کم سن و سال راهی مدارس و کلاس‌های درس نمی‌شوند، بلکه ربات‌ها هم در مهدکودک‌ها حضور می‌یابند.
۱۳۹۶/۶/۵ - ۰ : ۱۱
در حالي که اپل تعدادي از اپليکيشن‌هاي ايراني را از روي اپ استور خود حذف کرده جشنواره متولد ايران با هدف حمايت از توليدات ايراني در صنعت موبايل به مدت يک هفته‌ در فضاي مجازي برپا شد.
۱۳۹۶/۶/۴ - ۲۳ : ۴۵
به دليل حذف اپليکيشن هاي ايراني از فروشگاه اپليکيشن اپل ( اپ استور) ، کمپين توقف حذف اپليکيشن هاي ايراني از اپ استور تشکيل شد. وزير ارتباطات نيز به اين کمپين پيوسته است.
۱۳۹۶/۶/۴ - ۲۳ : ۴۱
عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی معتقد است که برای مقابله با اقدام شرکت اپل در حذف اپلیکیشن ها از اپ استور، وزرای ارتباطات، امور خارجه و صنعت باید قاطعانه برخورد کنند.
۱۳۹۶/۶/۴ - ۲۳ : ۳۶
اپل حذف بسياري از برنامه هاي محبوب گوشي آيفون از App Store را به بهانه تحريم هاي آمريکا آغاز کرده و با اين کار موجب اعتراض هاي جهاني شده است.
۱۳۹۶/۶/۴ - ۱۳ : ۴۳
مديرعامل يک شرکت بازي‌سازي،از انجام توافقات نهايي براي انتشار بازي «مزرعه شمالي» در بازارهاي بين‌المللي خبر داد.
۱۳۹۶/۶/۳ - ۲۲ : ۰
بنابر آمار، تنها به نيمي از آمريکايي هايي که از افسردگي رنج مي برند ياري رسانده مي شود و حالا گوگل مي خواهد به نوبه خود، ميزان ياري رساني به اين افراد را افزايش دهد.
۱۳۹۶/۶/۳ - ۱۴ : ۳۶
در هفته هاي اخير بسياري از نرم افزارهاي ايراني فعال در زمينه تحويل غذا، خريد اينترنتي و ساير خدمات از اپ استور حذف شده اند.
۱۳۹۶/۶/۳ - ۱۴ : ۳۲
در حالي که رقابت براي توليد خودروهاي خودران به شدت در جريان است، برخي شرکت هاي فناوري هم دنبال توليد تاکسي هاي پرنده تا کمتر از يک دهه آينده هستند.
۱۳۹۶/۶/۲ - ۲ : ۵۰
پس از بازتاب منفي بسيار گسترده تلاش وزارت دادگستري آمريکا براي شناسايي کاربران يک سايت ضدترامپ، تلاش هاي دولت در اين زمينه متوقف شده است.
۱۳۹۶/۶/۱ - ۱۷ : ۱۱
گوگل سرانجام سيستم عامل اندرويد خود را به روز کرده و نسخه تازه آن موسوم به Oreo را عرضه کرد.، در ماه هاي اخير براي اشاره به نام اين سيستم عامل از عنوان Android O استفاده مي‌شد.
۱۳۹۶/۵/۳۱ - ۱۵ : ۲۳
نصرالله جهانگرد - معاون وزير و رييس سازمان فناوري اطلاعات - در غم از دست دادن برادر کوچک خود به سوگ نشست.
۱۳۹۶/۵/۳۱ - ۱۵ : ۱۶
شرکت سخت افزاری اینتل از نسل هشتم پردازنده‌ای خود رونمایی کرد، پردازنده‌های یاد شده که برای استفاده در رایانه‌های رومیزی طراحی شده‌اند،6 هسته‌ای هستند.
۱۳۹۶/۵/۳۱ - ۱۵ : ۱
شرکت سامسونگ یک برنامه همراه به نام Relúmĭno طراحی کرده که با هدست واقعیت مجازی Gear VR هم سازگاری دارد و به افراد کم بینا کمک می‌کند تا دوربین گوشی را به ابزار دید تبدیل کنند.
۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۲۳ : ۲۸
آرشيو خبر ها

نظرسنجي