سرویس شهر هوشمند
آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و پیروز حناچی شهردار تهران در همایش «تهران هوشمند» برای توسعه همکاری ها تفاهم نامه امضا کردند.
يافته هاي موسسه تحقيقاتي IDTechEx نشان مي دهد در مورد برخي ويژگي هاي اينترنت اشيا و ميزان استقبال از آن اغراق شده و بعيد است سرعت تحقق اين پديده آن طور باشد که قبلا اعلام شده بود.
۱۳۹۵/۸/۲۴ - ۱۹ : ۰
28 درصد از زمان مفید کاری کارمندان صرف انجام مکاتبات و 21 درصد نیز صرف جستجوهای اسناد اداری می‌شود که با هوشمندسازی مکاتبات اداری از اتلاف این حجم وقت کاسته خواهد شد.
۱۳۹۵/۸/۲۲ - ۱۱ : ۲
مدیر عامل شرکت توزیع برق تهران گفت: بالای ۹۰ درصد فروش انرژی در کشور توسط شرکت‌های توزیع به فروش می‌رسد و باید به این مساله اشاره کرد که یک پنجم فروش انرژی مربوط به تهران بزرگ است.
۱۳۹۵/۸/۱۹ - ۰ : ۱۰
رییس آزمایشگاه اینترنت اشیای دانشکده پست و مخابرات می گوید، با وجود گذشت 2 سال از مطرح شدن نام اینترنت اشیا درکشور، حمایت کمرنگ دولت از این جدیدترین فناوری سبب شده است هنوز شاهد اجرا شدن پروژه ای در این زمینه نباشیم.
۱۳۹۵/۸/۱۲ - ۲۳ : ۳۴
استانداردهای ساختمان هوشمند بر اساس تجارب بین الملل و مطابق با استانداردهای اتحادیه جهانی مخابرات تدوین شده و در حال طی مراحل قانونی برای تصویب و ابلاغ است.
۱۳۹۵/۸/۱۱ - ۱۳ : ۵۰
انرژی باد در دسته انرژی‌های پایداری است که چندان جذی گرفته نمی شود، و اگرچه کشورهای مختلف برای بهره‌برداری از این انرژی سرمایه‌گذاری‌های میلیاردی انجام داده‌اند، اما نیروگاه‌های بادی تنها چهار درصد از حجم انرژی کشوری مانند آمریکا را تامین می‌کند.
۱۳۹۵/۸/۱۰ - ۷ : ۵۸
سيد«حسن قاضي زاده هاشمي» وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در پيامي در صفحه اينستاگرام خود از «محمود واعظي» وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و همه همکاران پرتلاشي که ضمن پيش بردن امور جاري و طرح تحول نظام سلامت، موضوع پرونده هاي الکترونيک را نيز پس از سال ها رکود، به سرانجامي نيک رساندند، قدرداني کرد.
۱۳۹۵/۸/۵ - ۳ : ۵۹
در حالی که خودروهای الکتریکی و سوپراسپرت ها با سرعت بسیار زیادی در حال پیشرفت هستند، باید به این نکته نیز توجه داشت که تا زمانی که سیستم حمل و نقل عمومی نیز به همین مقدار مدرن و مجهز نشود، بسیاری از مشکلات زیست محیطی کره زمین نیز پا برجا باقی خواهند ماند.
۱۳۹۵/۸/۲ - ۱۹ : ۵۸
تجربه هاي هوشمند سازي در ايران و جهان/ نقش يک اپليکيشن در جهت احقاق حقوق مشتري
به دليل برخي مسائل ارتباط مسافر و مسافرکش هميشه با معضلاتي همراه بوده است که از جمله ي آنها، عدم شفافيت نرخ ها است که گاهي به درگيري مسافر و راننده منتهي مي شود.شفاف بودن خدمات و عملکرد مجموعه در شهرهاي هوشمند نقش مهمي در احقاق حقوق مصرف کنندگان ايفا مي کند.
۱۳۹۵/۸/۱ - ۱۳ : ۴۳
ما در ابتدای شکل‌گیری مدیریت یکپارچه شهری ایستاده‌ایم. البته اگر دولت چارچوب کلی را که کارگروه فرعی کمیسیون تهران و کلانشهرهای دولت است به تصویب برساند و بعد از گذشت تقریبا ۱۶سال مفاد برنامه‌های سوم، چهارم و پنجم توسعه کشور را به اجرا درآورد.
۱۳۹۵/۷/۲۶ - ۱۰ : ۵۹
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت: شهر هوشمند فقط در چند کلانشهر جا افتاده است
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان این که شهر هوشمند فقط در چند کلانشهر جا افتاده است گفت: در این زمینه تقریبا همه اپراتورها راهکارهای خاص خود را دارند اما در هر سه اپراتور غیر از چند کلانشهر جانیفتاده است.
۱۳۹۵/۷/۹ - ۱۱ : ۴۶
۶ ویژگی خاص برای تعریف شاخص‌ها و پیشبرد راهبردهای ایجاد شهر هوشمند به صورت گسترده‌ای در مطالعات مربوط به شهر هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد که وزارت کشور باید نسبت به آنها آگاه باشد.
۱۳۹۵/۶/۳۱ - ۱۱ : ۰
تهران باشتاب به سمت تامین انرژی از منابع تجدیدپذیر در حرکت است.

مدیریت شهری تهران با توجه به مصوبات شورای شهر تهران و همچنین با تکیه بر مصوبات هیأت دولت، بر آن است تا بتواند به‌عنوان نخستین شهر کشور و حتی خاورمیانه باشد که خیلی زود توانسته بخش عمده‌ای از انرژی‌های مورد نیاز خود را از محل منابع تجدیدپذیر به‌دست آورد.
۱۳۹۵/۶/۲۵ - ۱۲ : ۶
بر اساس برآوردهای صورت گرفته، ظرفیت نیروگاه‌های بیوپاور تا سال ۲۰۲۵ به ۱۶۵.۲ گیگاوات می‌رسد.
۱۳۹۵/۶/۲۲ - ۱۴ : ۵
بهبود امکانات زندگی شهری از اصول بنیادین هوشمند سازی شهرها محسوب می شود.شهر پورتو آلگرا در برزیل یکی از نمونه های مناسب از طرح های مشارکت شهروندان در برنامه ریزی شهری محسوب می شود که در ادامه توضیح داده خواهد شد.
۱۳۹۵/۶/۱۵ - ۱۵ : ۵۶
تمام اقدامات دولت در جهت خدمت به شهروندان محسوب می شود، اما برخی سازمانها بطور مستقیم با شکایات یا درخواستهای شهروندان مواجه هستند.نقش فناوری در سهولت دسترسی و افزایش کیفیت خدمات عمومی غیر قابل انکار است.شهر مادیا پراداش در هند از جمله نمونه های موفق بافتار فناوری و خدمات دولتی محسوب می شود.
۱۳۹۵/۶/۱۰ - ۱۱ : ۵۹
آرشيو خبر ها

نظرسنجي