سرویس ICT بين الملل
اداره پليس شهر نيويورک آمريکا از شرکت گوگل بعنوان صاحب امتياز اپليکيشن موقعيت ياب ويز (Waze) خواست که نمايش خودرو و ايستگاههاي پليس را متوقف کند.
معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات تنها راه مقابله با باج افزارها اقدام های پیشگیرانه است
معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات برای مقابله با باج افزارها توصیه هایی کرد و گفت: به روز رسانی سیستم ها، باز نکردن ایمیل های مشکوک، به روز رسانی آنتی ویروسها، مراجعه به بسته های آگاهی رسانی که از سوی مرکز ماهر ارسال می شود می تواند برای پیشگیری راهگشا باشد.
۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۱۵ : ۱۴
از روز گذشته حملات سایبری بی سابقه ای در کل جهان با سوءاستفاده از نشت اطلاعات از آژانس امنیت ملی آمریکا آغاز شده است.
۱۳۹۶/۲/۲۳ - ۱۶ : ۴۹
گروه ام تی ان آفریقای جنوبی موافقت کرد در شرکت ایرانیان نت که یک شبکه پهنای باند خط ثابت است، بیش از 295 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کند.
۱۳۹۶/۲/۱۹ - ۱۴ : ۲۴
نتايج يک بررسي نشان مي دهد اکثر افراد بزرگسال در آمريکا استفاده از تلفن هاي ثابت را کنار گذاشته و متوقف کرده اند.
۱۳۹۶/۲/۱۷ - ۱۶ : ۳۳
اپلیکیشن سلامت همراه حاوی 6 تست سلامتی اعتماد به نفس، افسردگی، پوکی استخوان، فرزندپروری، مشکلات خانواده و بیش فعالی است و هر تست سلامتی در این اپلیکیشن شامل مجموعه ­ای از سوالات استاندارد است که کاربر پس از پاسخ به آنها با توجه به نتیجه تست، راهکارهایی را جهت بهبود وضعیت خود دریافت می ­کند.
۱۳۹۶/۲/۹ - ۱۵ : ۱۷
کنگره بين المللي TopHPC2017 به عنوان تنها رويداد مشترک اروپا و آسيا که منحصراً در حوزه سيستم هاي کلان داده و ابر رايانشي است، براي اولين بار در آسيا برگزار مي شود.
۱۳۹۶/۲/۸ - ۰ : ۰
با افزایش محصولات و ابزار متصل به اینترنت، احتمال گسترش آلودگی‌های بدافزاری هم بیشتر شده است و بدافزارهای متنوع‌تری به همین منظور طراحی شده است.
۱۳۹۶/۲/۶ - ۱۴ : ۳۲
اتحادیه جهانی مخابرات شعار امسال روز جهانی ارتباطات را "داده های بزرگ برای تأثیری بزرگ" اعلام کرد و دلایل انتخاب این شعار را اینگونه عنوان کرد: با داده‌های بزرگ می توان فرصتهای تبدیل مقادیر بی سابقه داده را به اطلاعات مورد نیاز برای حرکت به سوی پیشرفت و توسعه را آزمود و آن ها را عملی کرد.
۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۲ : ۳۰
معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: طبق برنامه ششم توسعه در حوزه زيرساخت ترانزيت بين الملل بايد به 30 ترابيت بر ثانيه افزايش يابد که به خصوص در استان هاي مرزي ضروري است؛ براي انجام اين کار آمادگي داشته باشند.
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۵ : ۲۰
مايکروسافت اين هفته مدعي شد مرورگر اينترنتي Edge اين شرکت کمتر از مرورگرهاي اينترنتي رقيب برق مصرف مي کند و لذا استفاده از آن بسيار به صرفه است.
۱۳۹۶/۱/۲۸ - ۱۲ : ۵۷
ظرفيت ترانزيت ارتباطات بين المللي در پايان 94 و طبق ماده 217 قانون برنامه پنجم 40 هزارSTM1 پيش بيني شده اما با عملکرد زيرساخت در پايان 94 ظرفيت ترانزيت بين الملل به 9 درصد ميزان پيش بيني شده رسيده که مؤيد عدم تحقق کامل هدف است.
۱۳۹۶/۱/۲۷ - ۱۳ : ۰
دبير علمي نخستين کنفرانس بين المللي اينترنت اشيا گفت: فرصت‌هاي شغلي که اين مبحث ايجاد مي کند آمريکا را با کمبود نيرو مواجه کرده و آنها مجبور شده‌اند، نيروي متخصص از کشورهايي مثل ايران و هند وارد کنند.
۱۳۹۶/۱/۲۴ - ۱۲ : ۲۷
شرکت ارتباطات زيرساخت در ايام نوروز امسال ،‌ 54 ميليون و 372 هزار دقيقه ترافيک بين الملل هموطنان را بين ايران و ديگر کشور هاي جهان برقرار کرد.
۱۳۹۶/۱/۲۲ - ۱۱ : ۹
ويکي ليکس در تازه ترين اسنادي که در مورد جاسوسي هاي سايبري سازمان سيا منتشر کرده از وجود بدافزاري به نام Grasshopper خبر داده که براي حمله به سيستم عامل ويندوز به کار مي رود.
۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۱۲ : ۱
به دنبال گسترش بي سابقه محتوا و اخبار دروغين در اينترنت، گوگل در تلاش است تا کنترل صحت محتواي ارائه شده از طريق اين جستجوگر را ممکن کند.
۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۱۲ : ۵۸
يک شرکت آمريکايي دستگاهي ساخته که با اتصال به تلفن هوشمند اطلاعاتي واقعي از وضعيت آب وهوا فراهم مي کند. بنابراين افراد در هر موقعيتي مي توانند از وضعيت آب وهوا اطلاع داشته باشند.
۱۳۹۶/۱/۱۸ - ۱۸ : ۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي