سرویس ICT بين الملل
در کنفرانس جهاني اينترنت در Wuzhen چين اعلام شد بيش از نيمي از جمعيت جهان آنلاين هستند و از اينترنت استفاده مي‌کنند.
شرکت ارتباطات چند رسانه‌ای سنتک که به دولت آفریقای جنوبی تعلق دارد در پی ایجاد شبکه‌فراخ باند بی‌سیم جدیدی است که سراسر کشور را پوشش دهد.
۱۳۸۹/۷/۲۴ - ۱۱ : ۹
جولیا گیلارد، نخست وزیر استرالیا مجددا از طرح جنجالی فیلتر اینترنت حمایت کرد.
۱۳۸۹/۷/۲۳ - ۱۳ : ۱۵
بر اساس یک بررسی جدید، تقریبا نیمی از خانه‌های اروپایی با وجود تغییر گرایش به سمت کار سیار و خانگی، اتصال اینترنتی ندارند.
۱۳۸۹/۷/۲۳ - ۱۲ : ۰
بنابر اعلام شرکت ارتباطات زیرساخت 73 درصد پروژه‌های توسعه زیرساخت‌های مخابراتی جهان به سمت « شبکه‌های ملی پرسرعت» (National Broadband Network (NBN متمرکز شده است.
۱۳۸۹/۷/۲۱ - ۱۲ : ۱۳
شرکت مخابرات دولتی BSNL هندوستان تهدید کرده است در صورتی که اعتبارات بیش‌تری دریافت نکند دامنه‌ پروژه گسترش وایمکس به نواحی روستایی را به میزان چشم‌گیری کاهش خواهد داد.
۱۳۸۹/۷/۱۹ - ۱۰ : ۳۰
گروه وداکام 9/24 درصد سهم باقی مانده‌ خود در شرکت WBS را که بهره‌بردار خدمات وایمکس در آفریقای جنوبی است فروخته است.
۱۳۸۹/۷/۱۸ - ۱۱ : ۵۴
شرکت کوالکوم از امضای قراردادی با آسیا اسپیس، بهره‌بردار شبکه وایمکس در مالزی برای بررسی امکانات راه‌اندازی فناوری LTE TDD در مالزی خبر داد.
۱۳۸۹/۷/۱۸ - ۱۰ : ۰
گلوبال موبایل، تاتونگ اینفوکام و وی‌تلکوم که بهره‌بردار وایمکس در تایوان هستند تا پایان سال جاری میلادی خدمات آزمایشی رومینگ وایمکس را به صورت رایگان عرضه می‌کنند.
۱۳۸۹/۷/۱۷ - ۱۰ : ۳۴
در حالی که هنوز استاندارد اصلی وایمکس در صنعت ارتباطات بی‌سیم به طور کامل جا نیفتاده است گروه هم‌اندیشی وایمکس در تکاپوی تدوین نسخه‌ بعدی آن است.
۱۳۸۹/۷/۱۶ - ۱۲ : ۱۵
شرکت مخابرات دولتی اویو (OiV) در کروواسی 15 پروانه منطقه‌ای بهره‌برداری از خدمات فراخ‌باند بی‌سیم وایمکس را به دلیل هزینه بالای راه‌اندازی این شبکه به دولت این کشور پس داد.
۱۳۸۹/۷/۱۶ - ۱۲ : ۱۰
آذکیوتل فراهم‌ساز خدمات اینترنتی در جمهوری آذربایجان اعلام کرد که طی یک ماه آینده کل شبه‌جزیره‌ آبشرون را تحت پوشش شبکه‌ بی‌سیم وایمکس قرار می‌دهد.
۱۳۸۹/۷/۱۶ - ۱۲ : ۰
بر اساس جدیدترین آمار شرکت StatCounter، سهم مایکروسافت از بازار مرورگر اینترنتی، به زیر 50 درصد سقوط کرده است.
۱۳۸۹/۷/۱۴ - ۱۰ : ۴۸
دولت اندونزی به دلیل مشکل مالی سه شرکت از هشت شرکت برنده مزایده‌ وایمکس تصمیم به برگزاری مجدد مزایده‌ وایمکس گرفت.
۱۳۸۹/۷/۴ - ۱۲ : ۱۵
شرکت مخابراتی ام‌تی‌ان آفریقای جنوبی با شرکت اینتل یادداشت تفاهمی امضا کرد که بر اساس آن دو شرکت برای شتاب دادن به راه‌اندازی و نفوذ دسترسی فراخ باند در آفریقا و خاورمیانه همکاری می‌کنند.
۱۳۸۹/۷/۴ - ۱۱ : ۴۲
شرکت هاي بزرگ ارايه دهنده سرويس‌هاي وايمکس در تلاش هستند تا با راه‌اندازي شبکه‌هاي نسل چهارم دسترسي به اينترنت سيار را سريع تر و بهتر کنند.
۱۳۸۹/۷/۳ - ۱۰ : ۴۸
اپراتور سله کام مالزی شبکه آزمایشی خود را با استفاده از فناوری LTE راه اندازی کرده است. این شبکه با همکاری دو شرکت هووایی و اریکسون طراحی شده است.
۱۳۸۹/۷/۲ - ۱۲ : ۵۹
آرشيو خبر ها

نظرسنجي