سرویس ICT بين الملل
در کنفرانس جهاني اينترنت در Wuzhen چين اعلام شد بيش از نيمي از جمعيت جهان آنلاين هستند و از اينترنت استفاده مي‌کنند.
از روز گذشته حملات سایبری بی سابقه ای در کل جهان با سوءاستفاده از نشت اطلاعات از آژانس امنیت ملی آمریکا آغاز شده است.
۱۳۹۶/۲/۲۳ - ۱۶ : ۴۹
گروه ام تی ان آفریقای جنوبی موافقت کرد در شرکت ایرانیان نت که یک شبکه پهنای باند خط ثابت است، بیش از 295 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کند.
۱۳۹۶/۲/۱۹ - ۱۴ : ۲۴
نتايج يک بررسي نشان مي دهد اکثر افراد بزرگسال در آمريکا استفاده از تلفن هاي ثابت را کنار گذاشته و متوقف کرده اند.
۱۳۹۶/۲/۱۷ - ۱۶ : ۳۳
اپلیکیشن سلامت همراه حاوی 6 تست سلامتی اعتماد به نفس، افسردگی، پوکی استخوان، فرزندپروری، مشکلات خانواده و بیش فعالی است و هر تست سلامتی در این اپلیکیشن شامل مجموعه ­ای از سوالات استاندارد است که کاربر پس از پاسخ به آنها با توجه به نتیجه تست، راهکارهایی را جهت بهبود وضعیت خود دریافت می ­کند.
۱۳۹۶/۲/۹ - ۱۵ : ۱۷
کنگره بين المللي TopHPC2017 به عنوان تنها رويداد مشترک اروپا و آسيا که منحصراً در حوزه سيستم هاي کلان داده و ابر رايانشي است، براي اولين بار در آسيا برگزار مي شود.
۱۳۹۶/۲/۸ - ۰ : ۰
با افزایش محصولات و ابزار متصل به اینترنت، احتمال گسترش آلودگی‌های بدافزاری هم بیشتر شده است و بدافزارهای متنوع‌تری به همین منظور طراحی شده است.
۱۳۹۶/۲/۶ - ۱۴ : ۳۲
اتحادیه جهانی مخابرات شعار امسال روز جهانی ارتباطات را "داده های بزرگ برای تأثیری بزرگ" اعلام کرد و دلایل انتخاب این شعار را اینگونه عنوان کرد: با داده‌های بزرگ می توان فرصتهای تبدیل مقادیر بی سابقه داده را به اطلاعات مورد نیاز برای حرکت به سوی پیشرفت و توسعه را آزمود و آن ها را عملی کرد.
۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۲ : ۳۰
معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: طبق برنامه ششم توسعه در حوزه زيرساخت ترانزيت بين الملل بايد به 30 ترابيت بر ثانيه افزايش يابد که به خصوص در استان هاي مرزي ضروري است؛ براي انجام اين کار آمادگي داشته باشند.
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۵ : ۲۰
مايکروسافت اين هفته مدعي شد مرورگر اينترنتي Edge اين شرکت کمتر از مرورگرهاي اينترنتي رقيب برق مصرف مي کند و لذا استفاده از آن بسيار به صرفه است.
۱۳۹۶/۱/۲۸ - ۱۲ : ۵۷
ظرفيت ترانزيت ارتباطات بين المللي در پايان 94 و طبق ماده 217 قانون برنامه پنجم 40 هزارSTM1 پيش بيني شده اما با عملکرد زيرساخت در پايان 94 ظرفيت ترانزيت بين الملل به 9 درصد ميزان پيش بيني شده رسيده که مؤيد عدم تحقق کامل هدف است.
۱۳۹۶/۱/۲۷ - ۱۳ : ۰
دبير علمي نخستين کنفرانس بين المللي اينترنت اشيا گفت: فرصت‌هاي شغلي که اين مبحث ايجاد مي کند آمريکا را با کمبود نيرو مواجه کرده و آنها مجبور شده‌اند، نيروي متخصص از کشورهايي مثل ايران و هند وارد کنند.
۱۳۹۶/۱/۲۴ - ۱۲ : ۲۷
شرکت ارتباطات زيرساخت در ايام نوروز امسال ،‌ 54 ميليون و 372 هزار دقيقه ترافيک بين الملل هموطنان را بين ايران و ديگر کشور هاي جهان برقرار کرد.
۱۳۹۶/۱/۲۲ - ۱۱ : ۹
ويکي ليکس در تازه ترين اسنادي که در مورد جاسوسي هاي سايبري سازمان سيا منتشر کرده از وجود بدافزاري به نام Grasshopper خبر داده که براي حمله به سيستم عامل ويندوز به کار مي رود.
۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۱۲ : ۱
به دنبال گسترش بي سابقه محتوا و اخبار دروغين در اينترنت، گوگل در تلاش است تا کنترل صحت محتواي ارائه شده از طريق اين جستجوگر را ممکن کند.
۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۱۲ : ۵۸
يک شرکت آمريکايي دستگاهي ساخته که با اتصال به تلفن هوشمند اطلاعاتي واقعي از وضعيت آب وهوا فراهم مي کند. بنابراين افراد در هر موقعيتي مي توانند از وضعيت آب وهوا اطلاع داشته باشند.
۱۳۹۶/۱/۱۸ - ۱۸ : ۱
بررسی های موسسه آی بی ام نشان می دهد در سال 2016 بیش از 4 میلیارد سند و انواع اطلاعات از سراسر جهان در فضای مجازی منتشر شده که بیش از مجموع اسناد نشت کرده به اینترنت در دو سال قبل از آن است.
۱۳۹۶/۱/۱۲ - ۱۶ : ۴۸
آرشيو خبر ها

نظرسنجي