سرویس ICT بين الملل
اداره پليس شهر نيويورک آمريکا از شرکت گوگل بعنوان صاحب امتياز اپليکيشن موقعيت ياب ويز (Waze) خواست که نمايش خودرو و ايستگاههاي پليس را متوقف کند.
باج افزار پيتا، عمدتا کاربراني که با کسب و کار در ارتباط هستند را مورد هدف قرار مي‌دهد، به اين شکل که در يک ايميل اسپم برنامه‌هاي کاربردي سودمند ارسال مي‌کند ‌و يا يک کارمند منابع انساني، ايميلي از فردي که تقاضاي کار دارد، دريافت مي‌کند.
۱۳۹۶/۴/۱۶ - ۱۶ : ۲۳
در حالی که تحقق دولت الکترونیک یکی از برنامه‌های اصلی دولت یازدهم بوده و مسئولان گزارش‌های متعددی از اقدامات در این باره ارائه می‌کنند اما از سال 2012 تا 2016 رتبه‌ جهانی ایران در دولت الکترونیک 74 رتبه تنزل یافته است.
۱۳۹۶/۴/۱۳ - ۱۴ : ۳۱
تنها راه پيشگيري از آلودگي دستگاه‌ها به باج‌افزار پتيا، به‌روزرساني تمامي دستگاه‌هاي شبکه است و با توجه به آسيب‌پذيري‌هايي که اين باج‌افزار ايجاد مي‌کند، پيشنهاد مي‌شود نرم‌افزار مايکروسافت آفيس، جهت جلوگيري از آلوده شدن به اين باج‌افزار به‌روزرساني شود.
۱۳۹۶/۴/۱۰ - ۱۷ : ۵۰
نتايج يک مطالعه آشکار ساخت که بيش از يک سوم نوجوانان ?? ساله‌ي انگليسي "کاربران پرمصرف اينترنت" محسوب مي‌شوند به طوري که حداقل شش ساعت در روز آنلاين هستند و اين آمار بيش از ساير همسالان آنها در تمام ?? کشور عضو "سازمان همکاري اقتصادي و توسعه" به استثناي شيلي است.
۱۳۹۶/۴/۹ - ۱۶ : ۲۱
اپراتور آمريکايي اسپرينت و شرکت کره‌اي سامسونگ از همکاري با يکديگر به منظور راه‌اندازي شبکه هاي پرسرعت نسل پنجم تلفن همراه خبر داده‌اند.
۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۶ : ۲۲
رومينيگ تلفن همراه و اينترنت از روز گذشته (?? ژوئن) در محدوده کشورهاي اتحاديه اروپا رايگان شد.
۱۳۹۶/۳/۲۶ - ۱۳ : ۵۳
دبيرکل اتحاديه جهاني مخابرات در ديدار با دکتر واعظي با اشاره به برگزاري کنفرانس WTDC در سال جاري گفت: ايران مي تواند در اين کنفرانس نقش موثر و فعال داشته باشد.
۱۳۹۶/۳/۲۵ - ۱۳ : ۳۴
اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی با شعار «جامعه اطلاعاتی و دانش بنیان در جهت اهداف توسعه پایدار» از 22 تا 24 خرداد 96 ( 12-16 ژوئن) در ژنو برگزار می شود.
۱۳۹۶/۳/۲۳ - ۱۲ : ۵۵
در دادگاه عالي شهر ژوهانسبورگ انجام مي شود بررسي پرونده مناقشه ترک سل و ام.تي.ان (MTN)
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به مناقشه اي که بين شرکت ترکيه اي ترک سل و شرکت آفريقاي جنوبي ام.تي.ان(MTN) در روزهاي اخير ايجاد شده است، اشاره کرد و گفت: تخلف يا رعايت نکردن قانون و عرف بين الملل در تعيين اپراتور دوم تلفن همراه کشورمان رخ نداده است.
۱۳۹۶/۳/۱۷ - ۸ : ۴۳
اتحادیه جهانی مخابرات (ITU ) در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که ایران رتبه 103جهان را در میان کشورهای جهان در زمینه سطح دسترسی به اینترنت دارد.
۱۳۹۶/۳/۹ - ۱۲ : ۱۰
در حالی که باج افزار واناکرای تا به حال عمدتاً کشورهای اروپایی را هدف قرار داده بود، اخباری دال بر افزایش فعالیت آن در کشورهای آسیایی به گوش می‌رسد.
۱۳۹۶/۳/۶ - ۱۶ : ۵
معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در اهواز گفت: براي ترانزيت ارتباطات بين‌المللي به عراق، استان خوزستان و شهر اهواز را انتخاب کرده‌ايم تا تبديل به دروازه بين‌الملل اينترنت شود.
۱۳۹۶/۳/۵ - ۱۴ : ۵۲
يک مادر بزرگ بازنشسته روسي با بازهاي رايانه اي براي خود درآمدزايي مي کند.
۱۳۹۶/۲/۳۰ - ۱۵ : ۳۳
در حالي که ارتباطات براي مدت‌هاي زيادي شکل متني و پس از آن صوتي داشت، امروز پيشرفت ‌سريع فناوري برقراري ارتباط ميان افراد را به سمت تماس‌هاي تصويري کشانده و به نوعي فاصله زياد ميان آنها را از بين برده است.
۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۲۳ : ۴۲
اگر در زمان خريد يک گوشي دست دوم نگران دزدي بودن آن هستيد، مي‌توانيد با استفاده از يک فناوري جديد از موضوع اطمينان کسب کنيد.
۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۱۶ : ۴۰
یک کارشناس انگلیسی خبر داد؛ فردا دوشنبه یک حمله بزرگ سایبری رخ می دهد
یک کارشناس امنیتی در انگلیس امروز یکشنبه هشدار داد که یک حمله بزرگ سایبری ظرف 24 ساعت آینده رخ خواهد داد.
۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۲۲ : ۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي